Interaktywne plakaty i infografiki - warsztaty online Zobacz zwiastun | PROGRAM | KORZYŚCI | ZAPYTAJ |

ZAPRASZAMY DO WARSZTATÓW

WPROWADZENIE

Jeśli chcesz zaskoczyć uczniów nowoczesnymi sposobami prezentowania treści, to warsztat ten powinien spełnić Twoje oczekiwania. Plakaty, które do tej pory mogliśmy podziwiać w postaci tradycyjnej (papierowej) ożywimy interaktywnymi obiektami. One po prostu przemówią: "popłynie" z nich muzyka, będzie można oglądnąć fragmenty filmów, przeczytać ciekawe informacje, opublikować w Internecie, udostępnić innym. Magiczny plakat powinien też zachęcić uczniów do dalszych poszukiwań, pogłębiania wiedzy. Tego właśnie będziemy uczyć się na zajęciach tak, aby opracowany praca pochłonęła naszego widza bez reszty.

Internet, to ogromne źródło informacji osiąganych natychmiast po zaledwie jednym kliknięciu. Dzisiaj otrzymujemy ich kilka razy więcej niż zaledwie parę lat temu. Ilość informacji, z którą przychodzi nam się zderzyć jest ogromna i ciągle rośnie. Człowiek nie jest w stanie tego przetworzyć. W naturalny sposób szuka więc możliwości wizualizacji, to jest atrakcyjnego sposobu prezentowania i porządkowanie treści. Można powiedzieć, że właśnie duża ilość treści zmusiła nas do jeszcze większych poszukiwań wizualizacji, w tym przede wszystkim dynamicznych, internetowych. Stąd infografiki – myślenie obrazami. Obrazy są dzisiaj ważną formą zapisu jakie niesie współczesna cywilizacja, są wymogiem, który jest uzasadniony edukacyjnie. W niedalekiej przyszłości może dojść do takiej sytuacji, w której zapisy wymagające tradycyjnych wyjaśnień będą trudne do zrozumienia i zapamiętania…


ZALETY

  • Plakaty i infografiki z multimedialnymi, interaktywnymi obiektami
  • Możliwość modyfikowania plakatu i infografik w każdej chwili
  • Szybka dystrybucja prac (poprzez e-maila, stronę internetową)
  • Atrakcyjna wizualnie forma prezentowania treści

ZAMIEŃ TRADYCYJNY PLAKT NA INTERAKTYWNY, A TEXT NA OBRAZY.

Eksperymentuj i zobacz, jaki uzyskasz efekt. Dołącz do nauczycieli poszukujących nowych rozwiązań.


WAŻNE!

Masz swoje pomysły? Możesz je na wsarsztatach zrealizować. My Ci pomożemy. Taka umiejętność przyda ci się w różnych sytuacjach dydaktycznych. Zapisz się na warsztat.